HOTELNICTVÍ – zkrácené studium
Název ŠVP: | Hotelnictví |
Kód a název oboru vzdělání: | 65-42-M/01 |
Dosažený stupeň vzdělání: | Střední s maturitní zkouškou |
Délka a forma vzdělávání: | 1 rok, denní |
Studium určené pro uchazeče se středním vzděláním s maturitní zkouškou v jiném oboru vzdělávání.
Za jeden rok získáte znalosti z oborů
- Gastronomie
- Hotelnictví
- Ekonomiky
- Cestovního ruchu
- Možnost další specializace
Barmanský kurz, kurz Studené kuchyně, Sommelierský kurz, Baristický kurz, Carvingový kurz
Vstupní předpoklady žáků:
Zkrácené studium je určeno pro uchazeče se středním vzděláním s maturitní zkouškou v jiném oboru vzdělávání, kteří chtějí získat další kvalifikaci podle § 84 nebo § 85 školského zákona.
Popis vzdělávacího oboru:
Základem oboru vzdělání Hotelnictví je získání rámcových znalostí z oblasti gastronomie, hotelnictví, ekonomiky a cestovního ruchu.
Profil absolventa:
Absolventi oboru hotelnictví získají úplné střední odborné vzdělání a jsou připraveni uplatnit se ve středních technickohospodářských funkcích ve službách stravovacích, ubytovacích. Naleznou uplatnění i v komplexu služeb cestovního ruchu. Jsou připraveni vykonávat odborné činnosti provozní, marketingové, obchodně podnikatelské a řídící, např. pracovník informačního centra, pracovník cestovní kanceláře, recepční, průvodce, provozní hotelu, vedoucí stravování atd. Uplatnění absolventů v tomto odvětví je jak v pozici zaměstnanecké, tak i v pozici právního subjektu podnikání v daném oboru. Po ukončení vzdělávání a úspěšném vykonání maturitní zkoušky mají absolventi možnost se dále vzdělávat na vyšších odborných školách a vysokých školách zejména se zaměřením na potravinářství, marketing a management.
Organizace výuky:
Vzdělávání je organizováno jako zkrácené denní jednoleté a je ukončeno profilovou částí maturitní zkoušky z vybraných odborných předmětů. Výuka bude probíhat 30 týdnů v dotaci 35 hodin týdně.
Způsob ukončení vzdělávání:
Maturitní zkouška; a dokladem o získání středního vzdělání s maturitní zkouškou je vysvědčení o maturitní zkoušce. Konání maturitní zkoušky se řídí školským zákonem a příslušným prováděcím právním předpisem.
Profilová část maturitní zkoušky – ředitel školy určí nabídku povinných zkoušek tak, aby nejméně dvě ze tří zkoušek žák konal ve vzdělávací oblasti odborného vzdělávání. Jedna z povinných zkoušek musí být konána formou praktické zkoušky nebo formou maturitní práce a její obhajoby před zkušební maturitní komisí.